»Če bomo želeli, da kmetije obstanejo, moramo poskrbeti za kmete in kmetice in za mlade, ki odhajajo s kmetij.«
»Pod mišjo invazijo živimo zadnjih nekaj mesecev in to dogajanje je močno načelo naše duševno zdravje.«
»Pri nas smo pač letos zamenjali kompletno razsvetljavo. Za hlajenje mleka smo si umislili izmenjevalec za vodo. To se ne bo hitro povrnilo, ampak nekako pač s tem avtomatsko ne porabljaš toliko električne energije.«
»Zaradi hitre ceste bodo izgubili četrtino svojih kmetijskih zemljišč.«
»Kmetije potrebujejo delovno silo. Od Trentina do Sicilije so se razmere močno poslabšale in obstaja resnična nevarnost, da bomo izgubili pridelke, ki so zdaj dozoreli na poljih.«
»Imamo toliko padca in toliko pretoka, da bi lahko praktično celotna kmetija z elektriko postala samooskrbna z elektriko in verjetno tudi še za nekaj sosedov okoli. Vendar to so investicije, ki zahtevajo tako čas, denar in umestitve v prostor.«
»Dobri novici navkljub pa nas močno skrbi dejstvo, da je govedo po navedbah gospoda Rudija Možgana v slabšem stanju, kot je bilo na dan odvzema.«
»Kot kaže, je bilo govedo ob vrnitvi v precej slabšem stanju kot ob odvzemu.«
»Dejstvo je, da so se odkupne cene na kmetijah realno znižale, kar za marsikatero kmetijo pomeni, da se je znašla na robu preživetja.«
»Kratkoročni ukrepi izrazito zmanjšujejo administrativno breme za male kmete, to so vsi tisti, ki imajo kmetijska zemljišča manjša od desetih hektarjev. Takšnih je v Sloveniji kar 80 odstotkov, in to je odlična novica za slovenskega kmeta.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju